فهرست مطالب

فلنج ها ابزار بسیار پر کاربردی در صنعت تمامی کشور ها از جمله کشور ما هستند. این موضوع، فروش انواع فلنج ها را امری مهم و تأثیر گذار در صنعت می‌کند که در ادامه به این موضوع و همچنین کاربرد انواع فلنج ها می‌پردازیم.


فلنج چیست؟

فلنج وسیله ای برای اتصال لوله ها، شیرها، پمپ ها و سایر تجهیزات، برای تشکیل یک سیستم واحد لوله کشی است. این روش همچنین دسترسی آسان برای تمیز کردن، بازرسی یا اصلاح سیستم را فراهم می کند. فلنج ها معمولاً پیچ می‌شوندو اتصالات آن‌ها به وسیله ی متصل کردن دو فلنج با واشر و پیچ بین آن‌ها ساخته می‌شوند.

فلنج یک وصل­ کننده­ ی خارجی یا داخلی است که برای تأمین استحکام اتصال استفاده می­‌شود؛ مانند فلنج هایی که در اتصال تیرهای آهنی استفاده می­‌شود.

همچنین برای اتصال یک شیء به یک شیء دیگر؛ مانند فلنج در انتهای یک لوله ،سیلندر بخار و غیره، یا حتی برای نشاندن عدسی روی دوربین نیز از انواع مختلف فلنج ها استفاده می‌­شود.

به‌ طور کلی اصطلاح فلنج برای اشاره به‌ نوعی ابزار برای اتصال استفاده می‌شود. لوله های دارای فلنج، به‌راحتی می‌توانند مونتاژ و جدا شوند.

فلنج ها در وهله­ ی اول در جایی که نیاز به وصل کردن یا از بین بردن اتصال باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این اتصالات ممکن است شامل اتصال لوله ها، شیر ها، تجهیزات مکانیکی یا هر یک از اجزای مؤثر دیگر در پیکر بندی لوله کشی باشد.

برای استفاده ­ی آسان­ تر و درست از فلنج ها، آن­ها را درجه‌ بندی می‌­کنند. درجه‌ بندی‌ های مختلف حداکثر فشار و دمایی را که فلنج ها می­ توانند تحمل کنند، بیان می­‌کنند.

فلنج

مواد استفاده شده در فلنج ها

در فروش انواع فلنج ها استفاده کردن از مواد اولیه ی با کیفیت بر روی خواص و همچنین قیمت آن تاثیر بسزایی می‌گذارد.

فلنج های مخصوص لوله، از مواد مختلفی مانند فولاد ضد زنگ، چدن، آلومینیوم، برنج، برنز، پلاستیک و غیره تولید می شوند؛ اما بیشترین ماده ­ای که در تولید فلنج ها استفاده می‌شود، کربن مصنوعی همراه با سطوحی صاف و آماده‌ شده توسط ماشین­های مخصوص است.

علاوه بر این، فلنج هایی با کارایی خاص، مانند اتصالات و لوله های مورد استفاده برای مقاصد خاص، گاهی اوقات از داخل مجهز به لایه هایی از مواد با کیفیت و کاملاً متفاوت با خود فلنج ها هستند که اصطلاحاً به این فلنج ها، “فلنج های روکش شده” می­گویند.

جنس فلنج در اصل در هنگام انتخاب لوله مشخص می‌شود؛ جالب است بدانید در بیشتر موارد، جنس فلنج از همان جنس لوله است.

اتصال فلنج پیچ دار، ترکیبی پیچیده از فاکتورهای بسیاری (فلنج، پیچ و مهره، واشر، فرآیند اتصال، دما، فشار، واسطه و …) است. همه این عناصر مختلف به یکدیگر مرتبط هستند و برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب، به یکدیگر وابسته هستند.

قابلیت اطمینان مفصل فلنجی به‌ شدت به کنترل دقیق و درست انجام شدن فرآیند ساخت و همچنین انجام درست اتصال بستگی دارد.

انواع فلنج

انواع فلنج های استاندارد

نوع فلنج مورد استفاده برای کاربرد لوله کشی، عمدتاً به قدرت لازم برای تحمل اتصال توسط فلنج بستگی دارد. از فلنج ها، به‌ عنوان جایگزین برای اتصالات جوشی و برای تسهیل عملیات نگهداری، تعمیر و ایجاد تغییر استفاده می‌شود (یک اتصال فلنجی می تواند به‌ سرعت و به‌ راحتی تعویض شده یا حتی برای ایجاد تغییرات حذف شود)

اکنون به معرفی انواع فلنج می­پردازیم:

۱- فلنج گردن دار جوش (WN)

این نوع فلنج به طور معمول در سیستم­ هایی با فشار زیاد و در درجه حرارت های بالا یا پایین استفاده می‌شود که نیاز به جریان نامحدود مایعات و انتقال آن­ها توسط سیستم لوله کشی دارند (ابعاد سوراخ های فلنج با سوراخ های لوله مطابقت دارد).

عدم وجود افت فشار، از اثرات منفی مانند فرسایش و خوردگی فلزات در مجاورت اتصالات فلنجی جلوگیری می‌کند.

۲- فلنج گردن دار جوشی بلند (LWN)

فلنج های گردن دار جوشی بلند مانند فلنج های گردن دار جوشی هستند، به‌استثنای اینکه قسمت گردن مانندشان طولانی شده است. فلنج های گردن دار جوشی بلند به‌ طور کلی در کشتی ها و ستون ها استفاده می‌شود.

۳- فلنج اسلیپ آن (SLIP ON)

یک فلنج اسلیپون یا اسلیپان توسط دو جوش گوشه به لوله یا اتصالات وصل می‌شود، یکی در داخل فلنج و دیگری خارج از حفره فلنج اجرا می‌شود. اندازه قطر یک فلنج اسلیپون، بزرگتر از قطر خارجی لوله است؛ زیرا لوله باید داخل فلنج بچرخد تا با اجرای جوش گوشه به آن متصل شود.

۴- فلنج جوش سوکت

فلنج های جوش سوکت با استفاده از یک جوش گوشه که در قسمت بیرونی فلنج اجرا می‌شود، به لوله ها متصل می‌شوند (متفاوت از نوع جوشی که فلنج اسلیپون نیاز دارد).

فلنج های جوش سوکت برای لوله کشی های کوچک و با فشار زیاد استفاده می‌شود؛ البته با این شرط که مایعات بسیار خورنده را منتقل نکنند. این امر به دلیل این واقعیت است که این نوع فلنج ها در ناحیه شکاف بین انتهای لوله و قسمت سوکت در معرض خطر خوردگی قرار دارند.

۵- فلنج کور

برخلاف تمام انواع فلنج که در بالا مشاهده کردید، فلنج های کور سوراخ مرکزی ندارند و از آنها برای مهر و موم کردن یا به‌اصطلاح کور کردن خط لوله، یک دریچه ی فشار و مسدود کردن جریانات مایع استفاده می‌شود.

فلنج های کور باید در برابر فشار مکانیکی قابل‌ توجهی که به دلیل فشار سیستم و نیروهای پیچشی به وجود می‌آید، مقاومت کنند.

فلنج های کور دسترسی آسان به خط لوله را امکان‌پذیر می‌سازند؛ زیرا به‌راحتی می‌توان فلنج را از کار انداخت و از سیستم خارج کرد تا اپراتور فعالیت‌هایی را که لازم است، در انتهای لوله انجام دهد (این دقیقاً همان دلیلی است که از فلنج های کور، در کوره ها و برای مخازن تحت فشار استفاده می‌شود).

شاید جالب باشد که بدانید گرچه ساخت این نوع فلنج ها به نسبت آسان‌ تر است ، اما در مقایسه با سایر انواع فلنج ها، این نوع فلنج ها (فلنج کور) با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند.

مشخصات فلنج ها

مشخصات فلنج ها

استاندارد کیفیت فلنج ها: فلنج های با کیفیت بالا ساخته و کنترل می‌شوند و منطبق با استانداردهای مربوطه مانند: ASME، ASTM، BS و DIN / WERKSTOFFE هستند.

ابعاد فلنج ها: تمام فلنج ها در اندازه هایی از ۴/۱ اینچ تا هر اندازه ای موجود هستند.

درجه بندی فلنج ها: در فروش انواع فلنج ها اصطلاح درجه بندی فلنج ها (یا همان کلاس بندی فلنج ها) به حداکثر فشاری (در واحد psi یا bar) اشاره دارد که یک فلنج در صورت افزایش دما می ­تواند در مقابل آن مقاومت کند.

فلنج ها با درجه بندی بالاتر (کلاس بالاتر) از فلنج هایی با کلاس پایین تر مقاومت بیشتری دارند؛ زیرا در صورت افزایش دما، فشار بیشتری را تحمل می کنند.

پترویار توسعه دهنده ی فروش و خرید محصولات صنعتی و خدماتی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

محبوب‌ترین پست‌ها

اگزاست فن ها یکی از پرکاربرد ترین محصولات تهویه ای محسوب می شوند. در این مقاله در رابطه با اگزاست فن دیواری و انواع…
سپتیک تانک پلی اتیلن وسیله ای برای تصفیه ی فاضلاب برای مصارف خانگی و کوچک می باشد که در این مقاله در رابطه با…
چربی گیر ها انواع و جنس های مختلفی دارند که بنابر بودجه و تشخیص می توان یکی از آن ها را برای رستوران و…