فهرست مطالب

آیا قصد خرید اگزاست فن کانالی را دارید؟ ممکن است از اینکه اگزاست فن کانالی دقیقاً چیست و یا چگونه کار می کند، آگاهی نداشته باشید.

خرید این نوع فن ها یک خرید حیاتی است و باید از تمام مزایای شگفت انگیز این کار آگاه باشید. در این مقاله در رابطه با این محصول صنعتی صحبت شده است.

اگزاست فن کانالی چیست؟

این فن ها استوانه ای هستند و در یک قسمت از کانال ها نصب می شوند. بنابراین، برای نصب اگزاست فن کانالی، مجاری HVAC شما باید کار کند و در بعضی موارد در معرض دید قرار می گیرد. بسته به نوع واحد، بعضی از آنها به راحتی وصل می شوند در حالی که برخی دیگر به سیم کشی با یک رله نیاز دارند که دستورات خاموش و روشن شدن آن را بدهد.

به همین دلیل، در بعضی موارد، ممکن است برای نصب به برق کشی نیاز باشد. قبل از خرید، از شکل و اندازه کانال کانال خود مطلع شوید. این کار به شما اطمینان می دهد که اندازه واحد مناسب را خریداری می کنید.

پس از اتمام نصب، این فن ها نتیجه ای کم صدا تر و آرامتر نسبت به فن های تقویت کننده ثابت به شما می دهند.

وظیفه ی این نوع اگزاست فن

فن های تقویت کننده به گردش هوا از طریق مجاری کمک می کنند. آنها جریان هوا را در یک اتاق افزایش می دهند، که میزان هوای گرم و سرد را به داخل اتاق افزایش می دهد. اگزاست فن کانالی روی سقف قرار نمی گیرند.

آنها به کانالهای داخلی سقف متصل شده اند و در فاصله دورتر از سطح اتاق قرار دارند.

مزایای اگزاست فن کانالی

مزایای اگزاست فن کانالی

اگزاست فن کانالی مزایای زیادی را برای کسانی که آنها را نسبت به فن های تقویت کننده استاندارد انتخاب می کنند فراهم می کند. برخی از این مزایا در زیر ذکر شده است.

۱- چندین نقطه مصرف

آیا اتاق یا محوطه بزرگی دارید؟ آیا می خواهید در چندین اتاق گرما تنظیم کنید؟ اینجاست که اگزاست فن کانالی به کار شما می آیند.

برای اتاق هایی با ابعاد بزرگ ، می توانید دو نقطه مختلف مصرف داشته باشید. با استفاده از ساختار های ممکن، اگزاست فن کانالی شما می تواند چندین ورودی یا ورودی داشته باشد.

۲- طول کانال

از آنجا که فن های داخلی درون کانال کار می کنند، اگر این دو نقطه از یکدیگر دور باشند، گزینه بسیار بهتری برای اتصال نقطه استخراج به خروجی هستند. به عنوان مثال ، اگر شما نیاز به اتصال فن از حمام خود به دریچه سقف خود دارید ، اما فاصله آن بسیار دور است ، یک فن تقویت کننده استاندارد بهترین انتخاب نخواهد بود.

توانایی فن کانال مجرای داخلی برای کار با کانال نیز آن را برای تهویه زیر طبقه و انتقال گرما مفید می کند.

۳- سر و صدای کمتر

با فن های تقویت کننده استاندارد، در لحظه ای که روشن می شوند ، صدای آنها قابل توجه است. آنها به راحتی شنیده می شوند و گاهی اوقات می توانند بسیار آزار دهنده باشند. اما با اگزاست فن کانالی، سر و صدا دیگر مسئله ای نیست.

از آنجا که آنها در داخل مجرای داخل اتاق زیر شیروانی واقع شده اند، نزدیک به اتاق مورد استفاده نیستند. این به میزان قابل توجهی میزان صدای فن را کاهش می دهد. برای کسانی که سقف آنها کاملا عایق بندی شده است ، سر و صدا تقریباً از بین می رود.

اگر عایق بندی سقف شما بهترین نیست ، جای نگرانی نیست. مدلهای کم صدا برای خرید در دسترس هستند که صدا را نیز از بین می برند.

۴- قدرت بیشتر

برخلاف فنهای تقویت کننده استاندارد، اگزاست فن کانالی دارای گزینه موتورهای پرقدرت و در اندازه های بزرگ هستند.

قطعات اگزاست فن کانالی

قطعات مورد نیاز برای نصب

قبل از نصب اگزاست فن کانالی، چندین قسمت وجود دارد که شما باید آنها را آماده کنید. مطمئن شوید که تمام قطعات آماده کار هستند.

۱- دریچه خارجی

دریچه خارجی به شکل یک دریچه دیواری یا یک دریچه سقفی نصب شده است. گزینه های زیادی وجود دارد تا بتوانید مطابقت مناسب برای اتاق خود را پیدا کنید.

۲- دریچه مصرف

قبل از خرید دریچه ورودی از اندازه مجاری استفاده کنید. اندازه دریچه ورودی به اندازه مجرا بستگی خواهد داشت. دریچه ورودی نقطه استخراج سیستم است.

دریچه های ورودی دارای انبوهی از رنگ ها، اشکال و سبک های کلی هستند. در یافتن موردی که متناسب با دکوراسیون اتاق شما باشد مشکلی نخواهید داشت.

۳- فن

قبل از خرید فن نیز از اندازه کانال مطلع شوید. بهتر است یک فن بخرید که همان اندازه کانال شما باشد. فن قسمت اصلی سیستم است و نه تنها نوع فن به اندازه کانال بستگی دارد؛ بلکه به اندازه اتاق، کاربرد و سایر عوامل نیز بستگی خواهد داشت.

۴- کانال کشی

کانال شما باید تا حد ممکن مستقیم باشد تا بهترین نتیجه را بگیرید. اگر در حال حاضر مجاری کانال را در محل خود ندارید، باید آن را با فن نصب کنید. کانال کشی دریچه خارجی را به موتور و موتور را به دریچه متصل می کند.

قطعات اگزاست فن کانالی

کاربرد های اگزاست فن کانالی

فن های اگزوز مجرای خطی و فن های مجرای Tube Axial احتمالاً متنوع ترین فن برای استفاده در داخل مجاری برای کاربردهای مسکونی، تجاری و صنعتی هستند. این فن ها در مواردی که فضای بالایی داشته باشد ، انتخاب مناسبی هستند.

فن خطی کانال می تواند در هر موقعیتی که برای تأمین نیاز ساختمان شما لازم است نصب شود و بسته به نیاز مورد نیاز می تواند برای هوای خروجی یا تأمین هوا استفاده شود.

بنابراین خواه در تلاش برای حذف گرما، دود، گرد و غبار، بخار یا کولر هستید، و مصمم هستید هوای تمیزتری به داخل ساختمان خود جریان یابد فن های صنعتی مستقیم دارای تجهیزات تهویه مجرای مناسب برای پاسخگویی به نیازهای شما هستند.

برنامه های مربوط به اگزاست فن کانالی  که دارای اندازه های ۱۲ “تا ۶۰” هستند و از ۱۰۰۰ CFM به ۷۵،۰۰۰ + CFM منتقل می شوند شامل موارد زیر هستند:

اگزاست فن کانالی مکعبی

اگزاست فن کانالی مربعی شکل که به طور معمول از یک چرخ گریز از مرکز استفاده می کنند ، در مقایسه با یک تیغه محوری برای حرکت هوا می توانند در مکان محدودی استفاده شوند.

فن مجرای نوع مربع با سرعت ۴۰۰ CFM تا بیش از ۲۲۰۰۰ CFM هوا را مبادله می کند در بیمارستان ها، مدارس، کتابخانه ها، مراکز تناسب اندام، ساختمان های اداری، آزمایشگاه ها و سایر فضاهایی که روش آرام تری برای جابجایی هوا به داخل یا خارج از منطقه وجود دارد در صورت لزوم مورد نظر است.

اگزاست فن کانالی چند منظوره اغلب از یک محفظه پلاستیکی یا پلی ساخته شده اند و از تیغه های پلاستیکی، فلزی یا پلی استفاده می کنند و دارای تیغه ای از نوع جریان محوری یا مخلوط هستند.

این اندازه فن ها از ۴ “تا ۱۶” هستند و می توانند بین ۷۵ تا ۱۰۰۰ CFM حرکت کنند. برنامه های کاربردی این پنکه های استفاده از چند نوع شامل موارد زیر هستند:

پترویار معرفی و مشاوره محصولات و خدمات صنعتی

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

محبوب‌ترین پست‌ها

استفاده از روش تصفیه آب RO یا همان اسمز معکوس یکی از پرطرفدارترین دستگاه ها در حوزه ی تصفیه ی آب و فاضلاب می…
فیلتر شنی فایبرگلاس یکی از پرکاربرد ترین فیلتر ها هستند که در ادامه توضیحات مختصری درباره ی آن داده می شود. نحوه عملکرد فیلتر…
سختی گیر رزینی آب یکی از پر مصرف ترین وسایل در حوزه ی تصفیه آب می باشد که وجود آن در صورت سختی آب…